17 Niedziela zwykła

1.       Zapraszamy do uczestnictwa w Nieszporach niedzielnych o godz. 18.00.

2.       W tym tygodniu w liturgii:

–         w środę – wspomnienie św. Marty. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

–         w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18.00.

–         w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W pierwszą sobotę miesiąca Msze święte o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.30. O godz. 17.45 będzie Różaniec i specjalne modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

–         wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

3.       W 65 rocznicę Akcji „Burza” Armii Krajowej i wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia 2009 r. o godz. 19.00 w kościele Księży Filipinów w Tarnowie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz za poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej.

4.       Informujemy, że wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasna Górę w grupie „nr 1” MARIA (17-15 sierpnia br.), mogą zapisać się w poczekalni kancelarii Bazyliki Katedralnej od poniedziałku do soboty, w godzinach od 16.00-18.00.

5.       Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.