Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

24 Niedziela zwykła

24 Niedziela Zwykła – 13 IX 2009

 

1. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne.

2. Składamy podziękowanie za ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy również za indywidualne ofiary na ten cel.

3. W drugą niedzielę października (11 X) nasza wspólnota przeżywać będzie dzień jubileuszu 30-lecia parafii i 20-lecia poświęcenia kościoła pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Do tej uroczystości chcemy przygotować się duchowo oraz zatroszczyć się o piękno naszej świątyni. W związku z tym w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z odnowieniem wnętrza naszego kościoła (m.in. odkurzanie ścian i rzeźb, malowanie ścian). Dobiegają końca prace odlewnicze przy naszej chrzcielnicy. Mamy nadzieję , że w najbliższych tygodniach zostanie ona zainstalowana w kościele. W najbliższą niedzielę będzie zbiórka do puszek na PAT i KUL.

4. W tym tygodniu obchodzimy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ponadto przeżywać będziemy:

–            w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu przypada odpust w kościele Księży Filipinów.

–            we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

–            we środę wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. W tym dniu nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

-w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. Jest to patronalne święto młodzieży polskiej. W tym dniu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

-wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

5. Spotkanie dla dzieci z klas drugich szkoły podstawowej z naszej parafii i ich rodziców odbędzie się we wtorek w dolnym kościele o godz. 17.00. Przypominamy, że dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w swojej parafii niezależnie od tego do jakiej szkoły uczęszczają. W trosce o ich dobre przygotowanie, prosimy wszystkich o niezawodne przybycie.

6. Zachęcamy lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.