25 Niedziela zwykła

XXV Niedziela zwykła – 20 IX 2009 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. Składamy podziękowanie za ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademię Teologiczną.

2. W tym tygodniu w liturgii:

–         w poniedziałek –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

–         w środę – wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

–         w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera. W tym dniu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę (27 IX) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa w intencji trzeźwości.

4. W związku z parafialnym przygotowaniem do sakramentu bierzmowania spotkanie dla młodzieży klas trzecich gimnazjum i jej rodziców odbędzie się we czwartek (24 września) o godz. 19.15 w dolnym kościele. Przypominamy, że młodzież z naszej parafii przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na specjalnych spotkaniach w parafii niezależnie do której szkoły uczęszcza. Obecność młodzieży, która pragnie przystąpić do bierzmowania i jej rodziców obowiązkowa.

4. Zachęcamy nauczycieli do udziału w ogólnodiecezjalnej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie k/Dębicy, w sobotę 26 IX br. Szczegóły pielgrzymki są na afiszu. Natomiast 25 września o godz. 17.30 w Sali Klubu Inteligencji Katolickiej – Rynek 24, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców organizuje dla nauczycieli i wychowawców prelekcję na temat: „Czy wychowanie jest utopią?”