26 Niedziela zwykła

XXVI Niedziela zwykła – 27 IX 2009 r.

1. Dziś przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00, podczas których modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. We czwartek rozpoczniemy tradycyjne Nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17.45. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

– we wtorek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

– we środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu nowenna do Marki Bożej NP. o godz. 17.45.

– we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

– w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji będą odprawione Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, 17.00 dla dzieci, oraz o godz. 18.30. W godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź od godz. 16.00.

W pierwszą sobotę miesiąca – msze święte o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00 i 18.30. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 w dolnym kościele. We czwartek zaś podczas nabożeństwa różańcowego dzieci otrzymają poświęcone różańce. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we czwartek o godz. 19.30.

6. Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na inaugurację XXIX roku działalności, która odbędzie się we wtorek 29 września o godzinie 18.00 w sali Klubu, Rynek 24. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. bp Wiktor Skworc.