Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

27 Niedziela zwykła

XXVII Niedziela zwykła – 4 X 2009 r.

 

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość jubileuszową 30-lecia istnienia naszej parafii i 20. rocznicę poświęcenia parafialnej świątyni. Z tej okazji uroczystej Eucharystii o godz. 10.30 będzie przewodniczył ks. Biskup Władysław Bobowski. W koncelebrze będą uczestniczyć m.in. kapłani z naszego dekanatu i księża, którzy pracowali w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian oraz przyjaciół i sympatyków naszego kościoła do udziału w tej Mszy Świętej. Podczas tego nabożeństwa będziemy dziękować za trzydzieści lat istnienia naszej wspólnoty i prosić o dalsze błogosławieństwo Boże dla wszystkich.

Do niedzielnej uroczystości powinniśmy się przygotować duchowo m.in. poprzez udział w triduum modlitewnym, które będzie w najbliższy czwartek, piątek i sobotę. W tych dniach podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 będziemy się modlić w następujących intencjach: we czwartek – w intencji budowniczych naszego kościoła oraz za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii; w piątek polecać będziemy wszystkich kapłanów, którzy pracowali i aktualnie posługują w naszej parafii; w sobotę zaś modlić się będziemy w intencji całej naszej parafii. Prosimy o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach. Ponadto w sobotę będziemy spowiadać od godz. 16.00 do 17.30. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, aby w czasie jubileuszu przystąpić do Komunii Świętej.

3. Zakończyły się prace remontowe w naszym kościele. Wnętrze świątyni zostało wymalowane i odnowione. Została również zainstalowana nowa chrzcielnica, która zostanie poświęcona w niedzielę przez Księdza Biskupa. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary indywidualne na prace remontowo-inwestycyjne. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na te cele. Prosimy o wsparcie tych ważnych dzieł. Dziękujemy P, Krystynie Tyrkowej i wszystkim osobom, które jej pomagały w sprzątaniu kościoła po pracach konserwacyjnych. Składamy podziękowanie P. Andrzejowi Trybulskiemu, który służył radą i pomocą przy odnawianiu wnętrza kościoła. Dziękujemy również P. Ludwikowi Tyrce, który ufundował figurkę Matki Bożej do kościoła.

4.W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

– we środę – wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.15.

– w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.