Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

28 Niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym nasza parafia obchodzi jubileusz. Dziękujemy Bogu za 30 lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej oraz za świątynię, która została poświęcona dwadzieścia lat temu. Dziękując Bogu za Jego dary, które otrzymywaliśmy w ciągu tych 30 lat, powierzamy na nowo Jego Opatrzności całą nasza parafię: wszystkie rodziny, dzieci, młodzież, rodziców, osoby starsze oraz chore i samotne. Uroczystej Eucharystii z okazji jubileuszu będzie dziś przewodniczył o godz. 10.30 Ks. Biskup Władysław Bobowski.

2. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Wolności. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.45. W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe jest o godz. 17.30.

3. Również dziś w Rzymie będzie kanonizacja Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. „Radujemy się – napisali z tej okazji Biskupi Polscy – z wyniesienia do chwały świętych Arcybiskupa Felińskiego, człowieka nadziei, apostoła pokoju, jedności i zgody narodowej. Ze skarbnicy jego życia pragniemy zaczerpnąć ożywczego ducha i światła, jak służyć Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i wielkiej rodzinie ludzkiej. Święty Pasterz Archidiecezji Warszawskiej wzywa dziś wszystkich do odnowy duchowej, do odważnego wyznawania wiary, do ufności w pomoc Bożą, do wiernego trwania przy Chrystusie i Kościele. Jego droga świętości może być drogą każdego z nas”.

4. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii, oraz zbierane do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

– we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

– w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 31 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

– w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

– w przyszłą niedzielę – przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne. Również w niedzielę – z racji wspomnienia św. Łukasza – przypada patronalne Święto Służby Zdrowia.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie; suma o godz. 11.00. W noc poprzedzającą odpust odbędzie się czuwanie modlitewno-pokutne. Nasza parafia zaproszona jest na godz. 24.00.

7. Od 11 – 18 października trwać będzie Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program jest na afiszu w gablocie.

8. Zachęcamy do nabywania „Gościa niedzielnego”. Dziś, z okazji Dnia Papieskiego, dołączona jest płyta. Cena egzemplarza pozostaje ta sama – 4 zł.