29 Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na cele misyjne. W ciągu tego tygodnia zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji tych, którzy pracują na misjach: świeckich i duchownych, oraz za ludy krajów misyjnych.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek przypada 25 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W czasie nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o beatyfikację tego bohaterskiego kapłana.

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

– we środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

– we czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy uwrażliwić wszystkich na sprawę uporządkowania grobów swoich bliskich przed tą uroczystością. Jednocześnie informujemy, że – jak co roku – możemy polecać naszych bliskich zmarłych miłosiernemu Bogu we wspólnotowej modlitwie Kościoła podczas wypominków. Na stoliku przy wejściu do zakrystii są do naszej dyspozycji przygotowane kartki.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich IX Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w dniu 24 października (zakończenie Tygodnia Misyjnego) w parafii Czarny Potok (dek. Łącko) w 10-tą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 10.00, której będzie przewodniczył ksiądz biskup Wiktor Skworc. Chętni na wyjazd niech zgłaszają się u ks. Macieja.

5. We czwartek po Mszy świętej wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Róż Żywego Różańca i Grupy Biblijnej.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.