Uroczystość Wszystkich Świętych – 2009.11.01

1. Dziś po południu na cmentarzach Tarnowa odbędą się nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją. Na Starym Cmentarzu – o godz. 15.00; na Nowym Cmentarzu przy ul. Krzyskiej oraz na cmentarzu w Mościcach będzie Msza święta i procesja o godz. 14.00. Dziś w naszym kościele Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz.17.45.

2. Jedną z form pomocy zmarłym jest zyskiwanie dla nich odpustów. Odpust to darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Przypominamy, że są dwie możliwości zyskania odpustu zupełnego przez najbliższe dni. Jedna polega na nawiedzeniu cmentarza w dniach od 1 – 8 listopada i modlitwie za zmarłych; druga – na nawiedzeniu kościoła od południa dnia dzisiejszego do końca Dnia Zadusznego w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i modlitwie Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga. Ponadto w obydwu przypadkach należy spełnić tzw. warunki zwykłe czyli: przystąpić do Komunii świętej, pomodlić się w intencjach Ojca św. i wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można zyskać w każdy z powyższych dni dla jednego zmarłego.

3. W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i modlitwy za zmarłych. W tym dniu wypominki będą przed każdą Mszą św.; natomiast o godz. 17.45 będą wypominki i Różaniec za zmarłych. W najbliższych dniach można jeszcze składać kartki z wypominkami.

4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

‑ we środę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.

‑ w pierwszy piątek listopada Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, 17.00 dla dzieci i młodzieży oraz o 18.30. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi. W godzinach porannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną.

‑ w pierwszą sobotę miesiąca (7 XI) Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i 18.30.

5. Przez cały listopad będą codziennie o godz. 17.45 modlitwy za zmarłych połączony z wypominkami. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele – Nieszpory żałobne, zaś w pozostałe dni tygodnia odmawiać będziemy Różaniec w intencji wszystkich zmarłych. Ponadto w niedziele całego roku odprawiamy wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45.

6. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii.

7. Spotkanie dla dzieci klas drugi i ich rodziców odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 w dolnym kościele. Natomiast spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania będzie we czwartek o godz. 19.30.

8. Od 8 do 15 listopada br. w parafii Świętej Rodziny w Tarnowie odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 8 listopada o godz. 18.00 w kościele. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00 (Dom katechetyczny). Zapraszamy chętnych chłopców po kl. II szkoły podstawowej

Spotkania grupy DSM odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 (Dom katechetyczny). Zapraszamy chętne dziewczynki po II klasie szkoły podstawowej.