32 Niedziela zwykła – 8 XI 2009 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad o godz. 17.45 są odprawiane modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Serdecznie dziękujemy za ofiary, które składaliście przy okazji wypominek. W intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach zostaną odprawione Msze święte w tym tygodniu codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, czyli pół godziny przed wypominkami.

2. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3. We środę przypada 91. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Z tej okazji o godz. 17.30 będą wypominki narodowe – program przygotowany przez młodzież. Zapraszamy.

4. W tym tygodniu w liturgii:

–         w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

–         we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

–         we środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

–         we czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa.

–         w piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

–         przyszła niedziela będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Przypominamy, że spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00 (Dom katechetyczny). Zapraszamy chętnych chłopców od kl. II szkoły podstawowej

Spotkania grupy DSM odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 (Dom katechetyczny). Zapraszamy chętne dziewczynki od II kl. szkoły podstawowej.

5. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza rodziców nauczycieli i katechetów na prelekcję na temat: „Dyscyplina w szkole”, która odbędzie się 16 listopada o godz. 15.30 w Gimnazjum nr 7 przy ul. Bandrowskiego. Jednocześnie informujemy, w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30 w kościele Księży Filipinów odprawiana jest Msza święta dla nauczycieli i wychowawców.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do korzystania i współtworzenia portalu społecznościowego Młodzi Tej Ziemi. Dzięki tej stronie zostaje ułatwione komunikowanie się dla grup, ruchów, stowarzyszeń, wspólnot i organizacji skupiających młodzież utożsamiającą się z wartościami katolickimi. Przedsięwzięcie zyskało poparcie Rady Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. „Gość niedzielny” – na stoliku.