34 Niedziela Zwykła – 22 XI 2009 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.      Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy Rok Kościelny. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy Rok Liturgiczny.

2.      Dzisiaj o godz. 17.45 wypominki i Nieszpory za zmarłych. Do końca listopada codziennie modlitwy za zmarłych o godz. 17.45.

3.      We wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

4.      Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie prowadzą kampanię Chcę być w rodzinie, której celem jest pozyskanie kandydatów z terenu miasta Tarnowa na rodziców zastępczych. Chodzi o stworzenie dzieciom przebywającym w domach dziecka możliwości wychowywania się w rodzinnych formach opieki zastępczej. Osoby zainteresowane tą formą pomocy dzieciom proszone są zgłaszanie się do Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Tarnowie, ul. Najświętszej Panny Marii 3. Szczegółowe informacje są zawarte w ulotkach i poradnikach, które są na stoliku.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na przyszły rok. Dziś można również nabyć książkę na temat św. Cecylii.

34 Niedziela Zwykła – 22 XI 2009 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy Rok Kościelny. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy Rok Liturgiczny.

2. Dzisiaj o godz. 17.45 wypominki i Nieszpory za zmarłych. Do końca listopada codziennie modlitwy za zmarłych o godz. 17.45.

3. We wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

4. Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie prowadzą kampanię Chcę być w rodzinie, której celem jest pozyskanie kandydatów z terenu miasta Tarnowa na rodziców zastępczych. Chodzi o stworzenie dzieciom przebywającym w domach dziecka możliwości wychowywania się w rodzinnych formach opieki zastępczej. Osoby zainteresowane tą formą pomocy dzieciom proszone są zgłaszanie się do Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Tarnowie, ul. Najświętszej Panny Marii 3. Szczegółowe informacje są zawarte w ulotkach i poradnikach, które są na stoliku.