2 Niedziela Adwentu – 6 XII 2009 r.

1. Przeżywamy Drugą Niedziela Adwentu. Poświęcona jest modlitwom i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Dziś Nieszpory eucharystyczne o godz. 17.45.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny oraz opłatki.

2. W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta roratnia o godz. 7.00. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzali dzieci na Roraty. Chciejmy poświęcić pół godziny w dzień powszedni na udział we Mszy świętej roratniej, aby jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dokt. Kościoła

– we wtorek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Kościół także uczy, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z grzechem. W naszym kościele Msze Święte we wtorek: przed południem o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii.

– w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

– w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.