Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

3 Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2009 r.

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Adwentu zwana „Gaudete” czyli radości. O godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary indywidualne oraz złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3. Zachęcamy do udziału w Roratach – w dni powszednie o godz. 7.00. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, we środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, w piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00. We środę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Odprawiana będzie po Roratach o godz. 7.00.

4. We czwartek będzie w naszym kościele całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to właśnie 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 a zakończą ją Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.45. Zapraszamy wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Porządek adoracji jest następujący:

9.00.– mieszkańcy ul. Rzecznej, Spytki, Krakowskiej i Towarowej

10.00.– mieszkańcy ul. Urszulańskiej

11.00. mieszkańcy ul. Limanowskiego

12.00.– mieszkańcy ul. Bema

13.00. mieszkańcy ul. Narutowicza

14.00. mieszkańcy ul. Wita Stwosza

15.00. mieszkańcy ul. Drużbackiej, Kaczkowskiego i Bandrowskiego

16.00. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Dziewczęca Służba Maryjna, Liturgiczna Służba Ołtarza, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania

17.00 Róże różańcowe, Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Grupa Biblijna

5. Podczas całego Adwentu słowo Boże wzywa nas do pojednania się z Bogiem. W przyszłą sobotę (19 XII) po południu będzie w naszej parafii adwentowa spowiedź. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Będzie to ostatnia okazja do spowiedzi przed Świętami.

6. Od jutra przez cały tydzień, w kościele będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe. We wtorek w przyszłym tygodniu młodzież oraz przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas zaniosą je rodzinom wielodzietnym i ubogim. Udadzą się także do chorych i samotnych z opłatkiem i życzeniami.

7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny. Są w zakrystii również opłatki.