Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

4 Niedziela Adwentu – 20 XII 2009 r.

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. O godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne.

2. We wtorek o godz. 12.30 młodzież oraz przedstawiciele Parafialnego Oddziału Caritas zaniosą paczki świąteczne rodzinom wielodzietnym i ubogim. Udadzą się także do chorych i samotnych z opłatkiem i życzeniami.

3. We środę w godzinach rannych udamy się do chorych z Komunią Świętą. Jeśli są chorzy, do których nie chodzimy na pierwsze piątki miesiąca, a chcieliby przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą przed Świętami, prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.

4. We czwartek przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu będzie ostatnia w tym roku Msza św. roratnia o godz. 8.00 rano. Eucharystii tej będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc z okazji 16-rocznicy powstania diecezjalnego radia RDN Małopolska. Zapraszamy Was na te roraty we czwartek (godz. 8.00) ze świecami, aby zabrać na wigilijny stół Betlejemskie Światło, które harcerze przyniosą do naszego kościoła. Światłem tym podzielmy się z innymi, zwłaszcza z chorymi i samotnymi.

We czwartek wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzeniami, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. We czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

5. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę – święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika – drugi dzień Świąt. Zarówno w piątek jak i w sobotę Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.