Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 I 2010 r.

1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły. Pierwsza jego część trwać będzie do Środy Popielcowej, czyli do 17 lutego. W okresie zwykłym nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni. Zapraszamy dziś na Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę przeznaczone na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

2. W tym tygodniu:

–         w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45

–         w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

3. Spotkanie opłatkowo-noworoczne dla Róż Żywego Różańca, Parafialnego Oddziału Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Grupy Biblijnej z naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę 16 I o godz. 15.00 na plebanii.

4. W piątek o godz. 19.30 w budynku katechetycznym odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci i młodzieży należących do Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

5. W  przyszłą niedzielę będzie miał miejsce Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, którego centralne uroczystości odbędą się w Tarnowie. Organizatorzy szczególnie zapraszają do udziału  w nabożeństwie pod tarnowską Bimą oraz Nabożeństwie Słowa Bożego w Katedrze tarnowskiej. Szczegółowy program jest na afiszu w gablocie.

6. Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dwa tygodnie zimowych Ferii z Kaną:

Tydzień pierwszy to Kana Winter czyli ferie w Tarnowie na basenie, lodowisku, ściance wspinaczkowej, aerobiku, tenisie i wielu innych atrakcjach połączonych z zajęciami języka obcego na wesoło.

Drugi tydzień to Kana Ski Fun czyli ferie na nartach i snowboardzie w Krynicy pod okiem instruktorów. Wieczorami język angielski, odnowa biologiczna w Klimek SPA, rozgrywki piłki halowej, dyskoteka, sauna i wiele innych atrakcji towarzyszących.

Każdy dzień rozpoczyna i wieńczy wspólna modlitwa. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów. Więcej informacji na www.kana.pl.

7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.

8. Program kolędy w tym tygodniu:

 

Poniedz. 11 I

Godz.15.00

1) ul. W. Stwosza 4/ 1-20 (ks. GR)

2) ul. W. Stwosza 4/21-45 (ks. MG)

Wtorek 12 I

Godz. 15.00

1) ul. W. Stwosza 2/1-27 (ks. MG)

2) ul. W. Stwosza 2/28-51 (ks. JG)

Środa 13 I

Godz. 15.00

1) ul. W. Stwosza: nr 8 i 10/1-20 (ks. GR)

2) ul. W. Stwosza 10/21-45 (ks. JG)

Czwartek 14 I

Godz. 15.00

1) ul. Drużbackiej 1-3/1-22 (ks. MG)

2) ul. Drużbackiej – domy jednorodz. i bl. 1-3/23-29 (ks. GR)