2 Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2010 r.

1. Od 18 – 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne, poprzez które włączymy się w tę modlitwę całego Kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii:

–                we wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

–                w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

–                we czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przeżywamy Dzień Babci, zaś w piątek – Dzień Dziadka.

–                w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

Wszystkim Babciom, Dziadkom oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

3. W miniony czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za gościnność, życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. W intencji wszystkich rodzin i osób, które odwiedziliśmy po kolędzie zostaną odprawione Msze święte w następujących terminach: 24 stycznia o godz. 10.30, 30 stycznia o godz. 18.30 i 31 stycznia o godz. 10.30.

4. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc zwraca się z prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nazwę „Caritas Diecezji Tarnowskiej” i nr KRS (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

5. We czwartek (21 I) w kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd z udziałem znanych artystów polskiej estrady. Szczegóły są na plakacie.

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszły: śp. Jolanta Dudek i śp. Maria Zych. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!