4 Niedziela Zwykła – 31stycznia 2010 r.

1. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. Jutro rozpoczyna się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem.

2. We wtorek (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), święto patronalne wszystkich matek. W tym dniu podczas nabożeństw poświęca się gromnice, które wierni przynoszą do świątyni. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W poniedziałek Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30.

3. W pierwszy piątek miesiąca (5 II) Msze święte o Najświętszy m Sercu Pana Jezusa będą o godz. 8.00, 17.00 – dla dzieci oraz o godz. 18.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie po Mszy świętej o godz. 17.00. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi.

4. Ponadto w rozpoczynającym się tygodniu w liturgii:

–                    w środę przypada wspomnienie św. Błażeja. Z tej racji po Mszach świętych porannych będzie obrzęd błogosławieństwa gardła. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. W tym dniu zmiana tajemnic Różańca Świętego o godz. 17.30.

–                    We czwartek będzie Godzina święta czyli adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej o godz. 17.30.

–                    w sobotę Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i 18.30. Po Mszy świętej o godz. 8.00 rano będą specjalne modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie we czwartek o godz. 19.30 w budynku katechetycznym.

6. W sobotę (6 II) o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla DSM i dziewcząt chętnych do zaangażowania się w tej grupie. Natomiast spotkanie dla kandydatów na ministrantów będzie o godz. 11.00 również w sobotę.

7. W parafii MB Szkaplerznej w Tarnowie rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie będzie dziś po Mszy Świętej o godz. 18.30. Następne spotkania odbywać się będą codziennie o godz. 19.00.

8. Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii odbędzie się w soboty 6 i 13 lutego br. w kościele pw. św. Krzyża i św. Filipa Neri oraz oratorium Księży Filipinów w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 9. Zgłoszenia na kurs można dokonywać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie (tel. 014 63 17 380, e-mail: wydzdusz1@diecezja.tarnow.pl).

9. Dzisiaj o godz. 15.30 w budynku katechetycznym odbędzie się spotkanie opłatkowe dla rodzin służby liturgicznej, DSM oraz młodzieży zaangażowanej w apostolstwo w parafii.