6 Niedziela zwykła – 14 lutego 2010 r.

1. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo 40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie przez te dni od godz. 15.00 do 18.30. Codziennie o godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.45, które będą kończyć adorację. Ponadto dziś na godz. 15.30 zapraszamy chorych oraz osoby starsze, natomiast o godz. 16.30 będzie adoracja dla rodziców.

W poniedziałek o godz. 15.30 będzie adoracja dla dzieci oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej, natomiast o godz. 16.30 swoje nabożeństwo będzie miała Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

We wtorek o godz. 15.30 będzie adoracja dla całej wspólnoty parafialnej, natomiast na godz. 16.30 zapraszamy Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Róże Żywego Różańca oraz Grupę biblijną.

Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W najbliższą środę przypada Popielec; w tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem jako znak gotowości podjęcia pokuty. W Środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o to, ażeby również dzieci, które z racji młodszego wieku nie związane prawem postu i wstrzemięźliwości były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Przypominamy jednocześnie, że powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki całego roku oraz przez cały okres wielkiego postu.

Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne. Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. Pierwsze dni Wielkiego Postu to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie Droga Krzyżowa o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 16.00 będą Gorzkie Żale, transmitowane przez Radio RDN Małopolska. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w parafii. Dziękujemy również za wszystkie ofiary indywidualne. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Z okazji zbliżających się imienin ks. Maciejowi składamy najlepsze życzenia – obfitych łask od Chrystusa, Jedynego i Najwyższego Kapłana. W intencji ks. Solenizanta zostanie we wtorek o godz. 18.30 odprawiona Msza Święta na życzenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Róż Żywego Różańca i Grupy Biblijnej. Po Mszy świętej będzie spotkanie tych grup na plebanii.