1 Niedziela Wielkiego Postu – 21 II 2010 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem pokuty, nawrócenia i rozważania Męki Pańskiej. Dziś o godz. 16.00 będą „Gorzkie żale”, natomiast w piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym w minionym tygodniu. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład nt.: Migracje zarobkowe rodziców – pomoc nauczyciela dziecku i rodzinie. Wykład będzie 26 lutego o godz. 18.00 w Sali klubowej KIK, Rynek 24. Jednocześnie przypominamy, że w każdą trzecią niedzielę miesiąca w kościele XX Filipinów o godz. 15.30 jest Eucharystia dla środowisk pedagogicznych.

4. Gimnazjum nr 7 oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 ogłaszają nabór do klas pierwszych. Szczegóły są na afiszu.

5. Chór i Orkiestra Symfoniczna działające przy parafii Św. Rodziny zapraszają chętnych chórzystów i muzyków do włączenia się w przygotowanie dzieła muzycznego pt. „Orędzie pokoju dla świata”. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w domu parafialnym.

6. Zachęcamy do nabywani i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.