V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2010 r.

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16.00.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Podczas każdego dnia Msze święte z kazaniem rekolekcyjnym będą o godz. 8.00 i 18.30. Ponadto w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej (o godz. 19.30) będzie nauka stanowa dla małżonków i rodziców. Nauka stanowa dla młodzieży będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30 czyli o godz. 19.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 14.00 do 18.30 z półgodzinną przerwą od godz. 16.00. Postarajmy się o to, aby znaleźć czas na uczestnictwo w rekolekcjach oraz przystąpić do spowiedzi, celem dobrego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń.

3. W środę o godz. 17.45 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa.

4. We czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na modlitwie w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone przed urodzeniem. Na stoliku są deklaracje. Wszyscy chętni niech zabiorą deklaracje i wypełnią je. Złożą je we czwartek podczas Mszy św. w Katedrze o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc.

5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, podczas której wspominamy wjazd Jezusa do Jerozolimy. W czasie Mszy świętych będziemy święcić palmy. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie palm i procesja.

Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 9.00. Zainteresowanych pomocą przy zrobieniu palmy prosimy o przybycie do salki katechetycznej w sobotę 27 marca o godz. 10.00, gdzie będziemy wspólnie wykonywać palmy. (W miarę możliwości przynosimy materiały: różnokolorowe bibuły karbowane, mocne nici lub druciki, kij (od 50 cm), suszone kwiatki, bazie, mirt itp.)

6. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. Dzisiaj podczas Gorzkich żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego grobu.

7. Propozycje duchowe na ten tydzień: rekolekcje dla studentów, rekolekcje dla służby zdrowia, dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców. Szczegóły dla zainteresowanych są na afiszach.

8. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta. Cena jak zwykle – 4 zł.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Naleźny. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.