Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 4 IV 2010 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej trwającej do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 18.00 będą uroczyste Nieszpory, kończące Triduum Paschalne.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone w Wielki Piątek na Ziemię Świętą. Dziękujemy również za wszystkie produkty żywnościowe, którymi podzieliliście się przed Świętami z ubogimi. W przygotowanie paczek świątecznych włączyła się również cukiernia Mikado oraz radio RDN Małopolska. „Bóg zapłać” wszystkim.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. We środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przez cały najbliższy tydzień 15 minut przed Mszą świętą wieczorną będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia, przygotowując się w ten sposób do tego Święta. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Uroczystości diecezjalne Caritas odbędą się w sobotę (10 IV) o godz. 10.00 w Limanowej.

4. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia. Składamy podziękowanie ministrantom, lektorom i ceremoniarzom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim, którzy czytali słowo Boże, śpiewali psalmy. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w Liturgię Godzin oraz uczestniczyli w adoracji. Składamy podziękowanie panu Andrzejowi Trybulskiemu oraz panu Markowi Łabno za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”. Dziękujemy pani Krystynie Tyrkowej za troskę o czystość i przystrojenie kościoła oraz za wszelkie prace w kościele i zakrystii niezbędne dla sprawowania liturgii. Dziękujemy również panu organiście za troskę o śpiew w kościele. Składamy podziękowanie paniom z Caritas i młodzieży za odwiedziny chorych i samotnych przed Świętami.

5. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia: Niechaj dni, w których świętujemy pamiątkę zbawczych tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa będą pełne zadumy, modlitwy i doświadczenia bliskości Pana.

Życzymy, aby radosna nowina o Chrystusie Zmartwychwstałym i obecnym wśród nas w Eucharystii, ożywiała Waszą nadzieję i opromieniała blaskiem wiary, miłości i pokoju każdą chwilę życia.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

6. We czwartek o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, natomiast o godz. 19.30 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.