2 Niedziela Wielkanocy – 11 kwietnia 2010 r.

1.      Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy Diecezjalny Dzień „Caritas”. Podczas Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 modlić się będziemy o postawę miłosierdzia dla nas wszystkich, oraz w intencji osób, które czynnie angażują się w pracę Parafialnego Oddziału Caritas. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.      Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3.      W rozpoczynającym się tygodniu:

–                             we środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

–                             w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

4. We wtorek o godz. 17.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Również we wtorek po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.

5.      Trwa okres rozliczeń podatkowych. Przypominamy i raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nazwę „Caritas Diecezji Tarnowskiej” i nr KRS (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Zachęcamy gorąco – także w imieniu Księdza Biskupa i dyrektora Caritas – do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazywania 1 %; można ją także znaleźć na stronie internetowej Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5.      Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.