3 Niedziela Wielkanocy – 18 kwietnia 2010 r.

„Do przeżywania bolesnej rocznicy katyńskiej – pisze ks. kard. Stanisław Dziwisz – został dopisany nowy, niewyobrażalny scenariusz. Na ziemi, zroszonej wcześniej krwią polskich oficerów, zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Jego Małżonka oraz jakże liczny, elitarny zastęp przedstawicieli życia społecznego i politycznego Ojczyzny. W naszym imieniu polecieli oddać hołd ofiarom Katynia i zapłacili za to najwyższą ceną. (…) Niech ta ofiara stanie się zaczynem dobra, solidarności i pokoju w naszych sercach i w naszej Ojczyźnie. Niech stanie się także zaczynem pokoju i pojednania między narodem polskim i rosyjskim.

Na tragiczną śmierć elity naszego życia politycznego i społecznego, osób odpowiedzialnych za dobro i losy naszej Ojczyzny, należy spojrzeć w świetle wiary. Polska przeżywa dziś podobny ból i cierpienie jak pięć lat temu, gdy umarł Jan Paweł II. (…) Tak jak wówczas, również dziś łączmy się duchowo wokół ofiar katastrofy lotniczej naszych Rodaków. Jestem pewien – pisze kard. Stanisław Dziwisz – że ich ofiara nie będzie daremna, ale że z niej, jak z ofiary krzyżowej własnego Syna, Bóg wyprowadzi dobro.

Ojczyzno! Doznałaś jeszcze jednego bolesnego doświadczenia, ale ufamy, że ofiara naszych Braci i Sióstr, którzy dziś ponieśli śmierć, przyniesie pokój i pojednanie wszystkich Polaków. Polecamy Bogu zmarłych i upraszamy ukojenie i duchowe umocnienie dla wszystkich, których ta śmierć napełniła bólem”.

1. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 12.00 będzie Msza Święta, a o godz. 17.45 – Różaniec za śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkie ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

2. W dniach od 18 do 24 kwietnia trwać będzie II Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Patrzmy na Jezusa – miłosiernego i wiarygodnego Arcykapłana”.

3. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę – wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Ponadto w tym tygodniu: we środę – nowenna do Matki Bożej NP o godz. 17.45, w piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

5. Najbliższa niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Ofiary na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek o godz. 17.30.

7. Katecheza przedmałżeńska w Parafii w Tarnowcu rozpocznie się w sobotę -24 kwietnia o godz. 1700. Zapisy na pierwszym spotkaniu.