4 Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2010 r.

1. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we środę –  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

– we czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

– w sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, a już w piątek tradycyjnie, rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy wszystkich do udziału. Nabożeństwa odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45, zaś w niedziele o godz. 18.00.

– w tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego modlić się będziemy o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

3. W przyszłą niedzielę dzieci z klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 10.00. Zwracamy uwagę na zmianę godziny Mszy świętej! Pierwsza spowiedź dla tych dzieci oraz dla rodziców i krewnych będzie w piątek o godz. 17.00. Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się 9 maja na Mszy świętej o godz. 9.00.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców odbędzie się we wtorek o godz. 17.00.

5. We czwartek (29 IV) o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej odbędzie się nabożeństwo dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W nabożeństwie tym uczestniczy młodzież z okolicznych parafii. Obecność obowiązkowa. Natomiast w piątek 30 kwietnia w dolnym kościele godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży która przystąpi do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

6. Dyrekcje XIX Liceum Ogólnokształcącego oraz nowoutworzonego XX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami integracyjnymi informują o naborze na nowy rok szkolny. Szczegóły są na afiszach w gablocie.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Zając. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.