Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

5 Niedziela Wielkanocna – 2 V 2010r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w niedziele odprawiane są o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas drugich przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci przeżywać będą „biały tydzień”, uczestnicząc od poniedziałku do piątku w odprawianej dla nich Mszy św. o godz. 17.00. W sobotę udadzą się w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 16.30.

3. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. biskup Wiesław Lechowicz. Ks. Biskup poświęci także nową ambonę z marmuru, która jest wykonywana dla naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tę Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci z klas trzecich, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, rodziców i wszystkich chętnych będzie w piątek o godz. 16.00. Od czwartku do soboty kandydaci do bierzmowania przeżywać będą modlitewne triduum.

4. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. Jutro nabożeństwo majowe będzie o godz. 18.00.

5. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek –wspomnienie św. Floriana, męczennika

– we czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w pierwszy piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W godzinach porannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną.

– w sobotę – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. Od 2 do 9 maja w Szczepanowie trwać będzie tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława. Szczegółowy program znajduje się na afiszu w gablocie. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. prałatowi Stanisławowi Gurgulowi składamy serdeczne życzenia imieninowe: obfitych łask od Chrystus – Najwyższego Kapłana. W sobotę o godz. 18.30 będzie Msza święta w intencji ks. Prałata.

6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie we środę po nabożeństwie majowym.

7. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.