Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

6 Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2010

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Dzisiaj ze względu na uroczystość bierzmowania, nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.45.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. biskup Wiesław Lechowicz. Planowaliśmy również poświęcenie nowej ambony, jednak ze względu na problemy techniczne nie będzie to możliwe. W związku z tym wykonanie nowej ambony nieco się opóźni.

4. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę – dawne Dni Krzyżowe – Kościół modli się o urodzaje.

6. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się majowy odpust. Uroczysta suma o godz. 11.00. Szczegółowy program jest na okolicznościowym obwieszczeniu.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.