Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

10 Niedziela zwykła – 6 czerwca 2010 r.

1. Dzisiaj w Warszawie zostanie wyniesiony do chwały błogosławionych ks. Jerzy Popiełuszko. Przeżywamy również Święto Dziękczynienia. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odbywają się codziennie o godz. 18.00.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. We czwartek jest zakończenie Oktawy – o godz. 17.00 w naszym kościele będzie specjalna Msza Święta w intencji dzieci oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie matki ze swoimi dziećmi. Podczas tej Mszy Świętej grono ministrantów powiększy się o nowych członków, a Dziewczęca Służba Maryjna o nowe członkinie.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w wtorek – wspomnienie św. Jadwigi , królowej

– we czwartek – wspomnienie bł. Bogumiła-Piotra, biskupa.

–         w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

–         w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Składka na tacę z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii zaś do puszek będą zbierane ofiary na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

5. Komunikat prezydenta Tarnowa: W dniu 6 czerwca br, od godziny 9.00, na parkingu placu Kościuszki (koło Świtu) dyżurować będzie mobilne biuro likwidacji szkód PZU. Zachęcamy mieszkańców miasta oraz okolic, którzy ponieśli szkody w wyniku powodzi do skorzystania z oferty tego ubezpieczyciela.

Urząd Miasta Tarnowa prowadzi akcję pomocy mieszkańcom Tuchowa. Zachęcamy mieszkańców miasta do przekazywania darów w postaci: butelkowanej wody pitnej, środków czystości, obuwia gumowego, rękawic gumowych. Przedmioty te można składać w Urzędzie Miasta Tarnowa ulica Nowa 4. Zbiórka prowadzona będzie począwszy od dnia 5 czerwca br, w godzinach od 8 do 19.

6. We środę 9 czerwca br., odbędzie się spotkanie wszystkich Rodziców wraz młodzieżą i dziećmi, które należą do grup Dziewczęcej Służby Maryjnej, Ministrantów i Lektorów naszej parafii. Będzie ono miało miejsce w dolnym kościele o godz. 19.30.

7. Zachęcamy nauczycieli do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniu 2 lipca. Wyjazd autokarem o godz. 5.00 z ul. Goldhamera; koszty 40 zł. Zapisy do 28 czerwca w parafii Katedralnej. Szczegóły pielgrzymki są na afiszu.