13 Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2010 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusa o godz. 18.00. Dzisiaj ofiarujemy je w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, którzy rozpoczęli czas wakacji. We środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

2. We wtorek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii. Ofiara na tacę – tzw. „Świętopietrze” przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nabożeństwo czerwcowe we wtorek będzie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

3. Od środy (30 czerwca) przez cały okres wakacji, w dni powszednie w naszym kościele będą odprawiane tylko dwie Msze święte: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30. Kancelaria parafialna w ciągu wakacji będzie czynna tylko wieczorem od godz. 17.30 – 18.15. W sprawach pilnych – prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym.

4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

–                           w pierwszy czwartek miesiąca (1 VII) w naszym kościele będzie Godzina Święta czyli adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą o powołania do służby Bożej o godz. 17.30.

–                           w piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. W Tuchowie od 1 – 9 lipca trwać będzie wielki odpust. Szczegółowy program odpustu – na afiszu w gablocie. W pierwszy piątek lipca (2 VII) będzie dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 17.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek w godzinach rannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

–                           w sobotę (3 VII) przypada święto św. Tomasza Apostoła. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 7.00 modlić się będziemy o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

–                           w przyszłą niedzielę przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o świętość życia kapłańskiego.

–                           wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

5. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.