Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

23 Niedziela zwykła – 5 IX 2010 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą Nieszpory eucharystyczne.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we środę – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Głównej Patronki Diecezji. W tym dniu w Bazylice Katedralnej – Odpust. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Henryka Nowackiego, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui o godz. 18.00. „Serdecznie zapraszam was – mieszkańców Tarnowa – pisze Ks. Biskup Ordynariusz – do uczestniczenia w katedralnym odpuście, który jest świętem całej diecezji. W szczególny sposób zapraszam ruchy i stowarzyszenia katolickie z parafii tarnowskich dekanatów: Akcję Katolicką, Caritas parafialne, oddziały Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, apostolskie grupy młodzieżowe oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zaproszone są także osoby Życia Konsekrowanego oraz alumni i klerycy z miasta Tarnowa”.

– w Katedrze będzie trwał tydzień Maryjny. Nasza parafia zaproszona jest do Bazyliki w czwartek na Eucharystię o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału.

– w naszym kościele we środę będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45

– w piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

3. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

4. Spotkanie dla dzieci z klas drugich szkoły podstawowej z naszej parafii i ich rodziców odbędzie się we wtorek w dolnym kościele o godz. 16.30. Przypominamy, że dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w swojej parafii niezależnie od tego do jakiej szkoły uczęszczają. W trosce o ich dobre przygotowanie, prosimy wszystkich o niezawodne przybycie.

5. Spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. W niedzielę 26 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Chętni mogą się zapisywać do 20 września. Koszt pielgrzymki wynosi 35 zł. od osoby. Wyjazd autokarem z parkingu przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie 26 września o godz. 5.00.

7. Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana w Tarnowie zaprasza dzieci, młodzież, osoby dorosłe a nawet seniorów do udziału w kursach edukacyjnych w nowym roku szkolnym 2010/2011. Wszelkie szczegóły pod adresem www.kana.pl oraz w sekretariacie Kany przy ul. Mościckiego 12.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gościa niedzielnego”. Cena jednego egzemplarza wynosi 4 zł.