24 Niedziela Zwykła – 12 IX 2010r.

1. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne.

2. Składamy podziękowanie za ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3. W tym tygodniu obchodzimy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ponadto przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła.

– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu przypada odpust w kościele Księży Filipinów.

– we środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

– we czwartek – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

– w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

– w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. Jest to patronalne święto młodzieży polskiej.

– wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

5. W tym roku szkolnym w naszej diecezji wchodzi w życie trzyletnie parafialne przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Młodzież, która pragnie przystąpić do bierzmowania w trzeciej klasie zobowiązana jest od pierwszej klasy gimnazjum do systematycznego uczestniczenia w tych spotkaniach. W przyszłą niedzielę podamy terminy pierwszych spotkań. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się tą ważną sprawą.

6. Spotkania formacyjne dla grup młodzieży z naszej parafii odbywają się w budynku katechetycznym w następujących terminach:

– lektorzy – we środy o godz. 19.30.

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – w piątki o godz. 19.30. Zachęcamy młodzież z gimnazjum jak również ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w spotkaniach KSM. Dzięki nim młodzież może pogłębić swoją wiarę, bardziej włączyć się we wspólnotę Kościoła i zaangażować się w pomoc drugim.

– ministranci – w soboty o godz. 9.00

– Dziewczęca Służba Maryjna – w soboty o godz. 10.00

7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.