Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

25 Niedziela zwykła – 19 IX 2010 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. O godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. Składamy podziękowanie za ofiary do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na budowę kościoła w parafii Gołkowice. Kazania w naszym kościele głosił będzie proboszcz tej parafii ks. Kazimierz Koszyk.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.

– we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

– w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

– we czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera.

– w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

– w sobotę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

3. W przyszłą niedzielę (26 IX) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa w intencji trzeźwości. Szczegółowy program jest na afiszu.

4. W związku z parafialnym przygotowaniem do sakramentu bierzmowania spotkanie dla młodzieży klas pierwszych gimnazjum i jej rodziców odbędzie się w poniedziałek (20 września) o godz. 17.30, zaś dla młodzieży klas III gimnazjum o godz. 19.30 również w poniedziałek. Obydwa spotkania odbędą się w dolnym kościele. Przypominamy, że młodzież z naszej parafii przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na specjalnych spotkaniach w parafii niezależnie do której szkoły uczęszcza. Obecność młodzieży, która pragnie przystąpić do bierzmowania i jej rodziców obowiązkowa.

5. Zachęcamy nauczycieli do udziału w ogólnodiecezjalnej pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, w sobotę 2 X br. Szczegóły pielgrzymki są na afiszu.

6. W trzeci poniedziałek każdego miesiąca o godz. 17.00 w kościele przy parafii Miłosierdzia Bożego, ul. Klikowska 21 odbywać się będą spotkania formacyjne dla prawników z naszego miasta i okolic.