26 Niedziela zwykła – 26 IX 2010 r.

1. Dziś przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00, podczas których modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. W piątek rozpoczniemy tradycyjne Nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17.45. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

– we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

– we środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu nowenna do Marki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

– we czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu będzie Godzina święta czyli adoracja eucharystyczna wraz z modlitwą o powołania do służby Bożej o godz. 17.30.

– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

– w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji będą odprawione Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, 17.00 dla dzieci, oraz o godz. 18.30. W godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź od godz. 16.00.

W pierwszą sobotę miesiąca – msze święte o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00 i 18.30. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przed bierzmowaniem:

– w poniedziałek 27 września o godz. 19.30 dla uczniów I klasy gimnazjum.

– we czwartek 30 września o godz. 19.30 dla uczniów III klasy gimnazjum.

6. W dniu 18 września rozpoczęli formację w Seminarium Duchownym klerycy pierwszego rocznika. Wśród nich jest nasz parafianin, wieloletni lektor, Tomasz Bryndal. Wszystkich alumnów otoczmy modlitwą, prosząc o łaskę wytrwania na drodze powołania.

7. Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na inaugurację XXX roku działalności, która odbędzie się we wtorek 28 września o godzinie 18.00 w sali Klubu, Rynek 24.