27 Niedziela zwykła – 3 X 2010 r.

1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – czas modlitwy i pogłębionej refleksji nad potrzebami i problemami, które dotykają naszych bliźnich. W związku z tym zachęcamy do nabycia „chleba miłosierdzia”, który przed kościołem rozprowadza Parafialny Oddział Caritas. Ofiara za chlebek wynosi 5 zł. Środki uzyskane z tej zbiórki przeznaczone będą za pośrednictwem Caritas na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach. „Chleb miłosierdzia” jest pełnowartościowym pieczywem i nadaje się do spożycia.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

– we czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej.

– w sobotę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

4. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. W piątek o godz. 11.00 w ramach odpustu przewidziana jest pielgrzymka emerytów, rencistów i ludzi w podeszłym wieku. Szczegółowy program odpustu jest na afiszu.

5. Trwają prace przy wymianie okien w budynku parafialnym. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ten cel.

6. Spotkanie dla dzieci z klas drugich szkoły podstawowej i ich rodziców odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w dolnym kościele.

7. W Dzień Papieski, w niedzielę 10 października, odbędzie się w Tarnowie Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą celebrowaną o godz. 12.00 w kościele bł. Karoliny. Po jej zakończeniu Marsz wyruszy na tarnowski Rynek. Organizatorzy gorąco zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wszystkich, którzy zechcą przez radosną manifestację, której będzie towarzyszyła modlitwa, ukazać wielką wartość życia ludzkiego i rodziny oraz włączyć się w budowanie cywilizacji życia, o której uczył nas Sługa Boży Jan Paweł II.

8. W najbliższą sobotę – 9 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Środowisk Twórczych na Jasną Górę.

Duszpasterz Środowisk Twórczych zaprasza do udziału ludzi zaangażowanych twórczo na płaszczyźnie kultury. Wpisu na listę uczestników pielgrzymki można dokonać w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie, osobiście lub telefonicznie – pod numerem 14 –621 99 93.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś szczególnie polecamy nowy numer biuletynu parafialnego „Maksymilian”.