Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

28 Niedziela Zwykła – 10 X 2010

1. Dziś w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II –odwaga świętości. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.45. W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe jest o godz. 17.30.

2. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

– w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 32 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie; suma o godz. 11.00. W noc poprzedzającą odpust odbędzie się czuwanie modlitewno-pokutne. Nasza parafia zaproszona jest na godz. 24.00. Zachęcamy do udziału.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich X Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w dniu 23 października w przeddzień Światowego Dnia Misyjnego w parafii Zawada k. Dębicy. Zgłoszenia w zakrystii lub u ks. Macieja do przyszłej niedzieli włącznie.

6. W przyszłą niedzielę, 17 X rozpocznie się XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do udziału w organizowanych imprezach. Szczegółowy program jest na afiszu w gablocie.

7. Zachęcamy chłopców począwszy od III klasy szkoły podstawowej do włączenia się w grono ministrantów w naszej parafii. Spotkania dla nich czyli dla kandydatów na ministrantów odbywają się w soboty o godz. 11.00.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gościa niedzielnego”.