29 Niedziela Zwykła – 17 X 2010

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiana są w niedziele o godz. 17.45, zaś w dni powszednie o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – święto św. Łukasza ewangelisty. Jest to zarazem Dzień Służby Zdrowia.

– we środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

– we czwartek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

– w piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na cele misyjne.

4. W poniedziałek (18 X) w naszym kościele o godz. 19.15, w ramach XXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, odbędzie się przedpremierowe czytanie dramatu Kazimierza Brauna „Mój syn, Maksymilian”. Impreza ta wpisuje się w przeżywany Rok Kolbiański w kontekście zbliżającej się 70. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy zatem w poniedziałek na godz. 19.15 wszystkich, którym bliska jest postać św. Maksymiliana.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy uwrażliwić wszystkich na sprawę uporządkowania i przyozdobienia grobów swoich bliskich przed tą uroczystością. Jednocześnie informujemy, że – jak co roku – możemy polecać naszych bliskich zmarłych miłosiernemu Bogu we wspólnotowej modlitwie Kościoła podczas wypominków. Wypominki wraz z modlitwą odprawiane będą codziennie o godz. 17.45 przez cały listopad (wypominki listopadowe) oraz w każdą niedzielę o godz. 11.45 (wypominki roczne). Ponadto w intencji wszystkich wypominanych zostaną odprawione Msze święte w dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18.30. Zachęcamy do wpisania bliskich zmarłych na kartki, które są do naszej dyspozycji na stoliku obok zakrystii.

6. We środę po Mszy świętej wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Róż Żywego Różańca i Grupy Biblijnej.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.