31 Niedziela zwykła – 31 X 2010 r.

1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45 ofiarujemy w intencji wszystkich, którzy budowali naszą świątynię oraz tych, którzy składanymi ofiarami przyczyniają się do jej utrzymania i piękna.

2. Jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. Po południu na cmentarzach Tarnowa obędą się nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją. Na Starym Cmentarzu procesja i modlitwy za zmarłych oraz okolicznościowe kazanie o godz. 15.00, na cmentarzu w Mościcach Msza święta i procesja o godz. 14.00, na cmentarzu w Krzyżu Msza święta i procesja o godz. 14.00.

3. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, oraz po południu o godz. 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i modlitwy za zmarłych. W tym dniu wypominki będą przed każdą Mszą św.; natomiast o godz. 17.45 będą wypominki i Różaniec za zmarłych. W najbliższych dniach można jeszcze składać kartki z wypominkami.

4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

we czwartek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.

w pierwszy piątek listopada Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, 17.00 dla dzieci i młodzieży oraz o 18.30. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi. W godzinach porannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną.

w pierwszą sobotę miesiąca (6 XI) Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i 18.30.

5. Przez cały listopad będą codziennie o godz. 17.45 modlitwy za zmarłych połączony z wypominkami. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele – Nieszpory żałobne, zaś w pozostałe dni tygodnia odmawiać będziemy Różaniec w intencji wszystkich zmarłych. Ponadto w niedziele całego roku będą wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18.30 będzie Msza Święta w intencji wszystkich wypominanych w naszym kościele.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodziców będzie we wtorek o godz. 17.00 w dolnym kościele.

7. W dniu 7.11. br. podczas Mszy św. o godz. 18.00 w parafii Świętej Rodziny w Tarnowie, u Misjonarzy, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.