Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

32 Niedziela zwykła – 7 XI 2010 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad o godz. 17.45 są odprawiane modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Serdecznie dziękujemy za ofiary, które składaliście przy okazji wypominek. W intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach od 1 do 8 listopada są odprawiane Msze święte o godz. 18.30.

2. We czwartek przypada 92. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Z tej okazji o godz. 17.30 będą wypominki narodowe z okresu powojennego do katastrofy smoleńskiej – program przygotowany przez młodzież. Zapraszamy. O godz. 18.30 będzie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

– we środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

– w piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

– w sobotę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Jest to również dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

– przyszła niedziela będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe dachu budynku gospodarczego przy plebanii.

5. Narodowy Bank Polski zwrócił się do Caritas Polska z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki pieniędzy sprzed denominacji (banknoty i bilon sprzed 1995 r.). Pieniądze te mogą być wymieniane tylko do końca 2010 r.

Caritas Diecezji Tarnowskiej, w porozumieniu i zgodnie z decyzją Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca, zwraca się zatem z prośbą o przeprowadzenie przez Parafialne Oddziały Caritas zbiórki do puszek tych pieniędzy sprzed denominacji, a wszystkich diecezjan, posiadających banknoty i bilon sprzed denominacji o przekazanie ich celem wymiany w oddziale NBP w Krakowie. Diecezjalna Caritas, po wymianie, przeznaczy wszystkie pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci, zwłaszcza dofinansowanie kosztownych operacji. W naszej parafii akcja ta odbędzie się w przyszłą niedzielę.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. „Gość niedzielny” – na stoliku.