33 Niedziela zwykła – 14 XI 2010 r.

1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. O godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. Do modlitwy za naszych zmarłych zapraszamy codziennie o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

– we czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

– w piątek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

– w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

– w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w dniu swego Patrona.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Parafialnego Oddziału Caritas zbierają do puszek pieniądze sprzed denominacji. Wszystkich posiadających banknoty i bilon sprzed denominacji prosimy o przekazanie ich celem wymiany w oddziale NBP w Krakowie. Diecezjalna Caritas, po wymianie, przeznaczy wszystkie pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci, zwłaszcza dofinansowanie kosztownych operacji.

4. Składamy serdeczne podziękowanie P. Irenie Chłopek za wykonanie pięknego obrusa ołtarzowego do naszego kościoła. Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Anna Bocheńska oraz śp. Stanisław Kamiński. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!