34 Niedziela Zwykła – 21 XI 2010 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.      Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy Rok Kościelny. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy Rok Liturgiczny.

2.      Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. Przez cały listopad codziennie modlitwy za zmarłych o godz. 17.45.

3.      W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki śpiewu i muzyki kościelnej; we środę zaś – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

4.      W sobotę 27 listopada podczas liturgii rozpoczynającej nowy Rok Liturgiczny Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie modlitewne czuwanie w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Ojciec Święty wzywa również cały Kościół do parzyłączenia się do tej modlitwy. W naszej parafii te specjalne modlitwy odbędą się po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zachęcamy do udziału wszystkich a zwłaszcza osoby zaangażowane w grupy i stowarzyszenia religijne działające przy parafii.

5.      Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców będzie we czwartek 25 XI o godz. 17.00.

6.      Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na przyszły rok. Cena pozostaje bez zmian i wynosi 4 zł.