1 Niedziela Adwentu – 28 XI 2010 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent i nowy Rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do świąt Bożego narodzenia (czcimy w nich Pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi) i czasem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu wieków. Dlatego okres Adwentu jest czasem świętego i radosnego oczekiwania.

W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. Niech przychodzą na Roraty z lampionami. Z myślą o dzieciach podczas roratów realizowany będzie specjalny program duszpasterski przygotowany przez redakcję „Gościa niedzielnego”. Niech w roratach uczestniczy również młodzież gimnazjalna.

2. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. W poniedziałek i wtorek o godz. 17.45 będzie Różaniec i wypominki.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

‑ we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła.

‑ we środę – nowenna do Matki Bożej o godz. 17.45.

‑ w piątek – przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera W tym dniu z racji pierwszego piątku miesiąca będą Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 oraz o godz. 18.30. O godz. 17. 00 będzie Msza święta roratnia. W piątek od godz. 16.00 spowiedź święta. W godzinach rannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek po Mszy Świętej roratniej o godz. 17.00.

‑  w sobotę wspomnienie św. Barbary – patronki górników, naftowców i metalowców. W tym dniu z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie o godz. 8.00 i 18.30. Po Mszy świętej o godz. 8.00 będą specjalne modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Spotkanie dla młodzieży klas I gimnazjum odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30, a dla młodzieży kas III gimnazjum będzie we czwartek o godz. 19.30. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca odbędzie się we środę po Mszy Świętej roratniej o godz. 17.00.

5. W zakrystii można nabywać opłatki na wieczerzę wigilijną. Są też świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę wynosi 5 zł. Przed kościołem można też nabyć kartki świąteczne, wykonane przez dzieci i młodzież korzystające ze świetlicy parafialnej. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na funkcjonowanie Świetlicy. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.