2 Niedziela Adwentu – 5 XII 2010 r.

1. Przeżywamy Drugą Niedziela Adwentu. Poświęcona jest modlitwom i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Dziś Nieszpory eucharystyczne o godz. 17.45.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny oraz opłatki.

2. W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta roratnia o godz. 17.00. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzali dzieci na Roraty. Chciejmy poświęcić trochę czasu w dzień powszedni na udział we Mszy świętej roratniej, aby jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W tym tygodniu w liturgii:

–                     w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa

–                     we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

–                     we środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Kościół także uczy, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prośmy Niepokalaną o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z grzechem. W naszym kościele Msze Święte we środę będą: przed południem o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii.

–                     we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

–                     w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego – po Mszy świętej roratniej o godz. 17.00.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. W poniedziałek po Mszy Świętej rorartniej na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnego Oddziału Caritas.

5. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.