Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

3 Niedziela Adwentu – 12 XII 2010 r.

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Adwentu zwana „Gaudete” czyli radości. O godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać!

3. Zachęcamy do udziału w Roratach – w dni powszednie o godz. 17.00. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła; we środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy Świętej roratniej. We czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Odprawiana będzie po Mszy Świętej roratniej o godz. 17.00.

4. W piątek będzie w naszym kościele całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to właśnie 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 a zakończą ją Nieszpory Eucharystyczne o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Jeśli to możliwe przychodźmy według następującego porządku:

9.00.– mieszkańcy ul. Rzecznej, Spytki, Krakowskiej i Towarowej

10.00.– mieszkańcy ul. Urszulańskiej

11.00.‑ mieszkańcy ul. Limanowskiego

12.00.– mieszkańcy ul. Bema

13.00.‑ mieszkańcy ul. Narutowicza

14.00.‑ mieszkańcy ul. Wita Stwosza

15.00.‑ mieszkańcy ul. Drużbackiej, Kaczkowskiego i Bandrowskiego

16.00.‑ Róże różańcowe, Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Grupa Biblijna

5. Podczas całego Adwentu słowo Boże wzywa nas do pojednania się z Bogiem. W przyszłą niedzielę (20 XII) po południu będzie w naszej parafii adwentowa spowiedź. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Będzie to ostatnia okazja do spowiedzi przed Świętami.

6. Od jutra w kościele będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe. We środę w przyszłym tygodniu młodzież oraz przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas zaniosą je rodzinom wielodzietnym i ubogim. Udadzą się także do chorych i samotnych z opłatkiem i życzeniami.

7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny. W zakrystii są również opłatki.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Wełniak. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.