Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

4 Niedziela Adwentu – 19 XII 2010 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dzisiaj po południu będzie w naszej parafii adwentowa spowiedź. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi i przystąpienie do sakramentu pojednania dziś. O godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne.

Zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o godz. 17.00.

2. We środę o godz. 13.00 młodzież oraz przedstawiciele Parafialnego Oddziału Caritas zaniosą paczki świąteczne rodzinom wielodzietnym i ubogim. Udadzą się także do chorych i samotnych z opłatkiem i życzeniami.

3. We czwartek w godzinach rannych pójdziemy do chorych z Komunią Świętą. Prosimy o zadbanie, aby wszyscy chorzy i osoby starsze mogły przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej z okazji Świąt. W związku z tym prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.

4. W piątek przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu będzie ostatnia w tym roku Msza św. roratnia o godz. 8.00 rano. Eucharystii tej będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc z okazji 17-rocznicy powstania diecezjalnego radia RDN Małopolska. Zapraszamy Was na te roraty w piątek (godz. 8.00) ze świecami, aby zabrać na wigilijny stół Betlejemskie Światło, które harcerze przyniosą do naszego kościoła. Światłem tym podzielmy się z innymi, zwłaszcza z chorymi i samotnymi. 24 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

W piątek wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

5. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a w niedzielę – święto Najświętszej Rodziny i zarazem – drugi dzień Świąt. Zarówno w sobotę jak i niedzielę Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.

6. Są jeszcze opłatki oraz świece na stół wigilijny. Świece możemy również zapalić na grobach naszych bliskich podczas Świąt. Zachęcamy do ich nabywania.

7. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej: jest nowy numer „Gościa niedzielnego”, do którego dołączona jest płyta z kolędami. Cena bez zmian, czyli 4 zł.