Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Boże Narodzenie – 25 XII 20010 r.

1. Od momentu Wcielenia Syna Bożego los każdego człowieka splótł się nierozerwalnie z losem Boga. Na tym też polega dobra nowina o naszym życiu: Bogu i człowiekowi cudownie jest być razem. Wcielenie Syna Bożego rzuca jasny snop światła na wszelkie najtrudniejsze i zarazem najważniejsze nasze pytania: „czym jest moje życie?” i „jak żyć?”.

Drodzy Parafianie, Goście oraz Przyjaciele naszej parafii!

Życzymy Wam osobistego spotkania z Jezusem w tajemnicy Jego narodzenia. Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia przyczynią się do pogłębienia wspólnoty z Bogiem i drugim człowiekiem.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

2. W dniu dzisiejszym oraz jutro Mszę Święte będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Nieszporów.

3. Jutro, w niedzielę drugi dzień Świąt – obchodzimy Święto Najświętszej Rodziny. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pała II.

4. Dziękujemy tym, którzy w Adwencie uczestniczyli w roratach. Składamy też podziękowanie pani Beacie Mrzygłód oraz grupie młodzieży, którzy pod kierownictwem ks. Grzegorza przygotowali szopkę. Dziękujemy również pani Krystynie Tyrkowej za przystrojenie kościoła na Święta. Bóg zapłać!

5. Składamy Wam podziękowanie za ofiarność przy nabywaniu świec wigilijnych oraz za produkty żywnościowe, którymi bardzo hojnie obdarowaliście potrzebujących. Dziękujemy również za ofiary pieniężne na ten cel. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Barbarze i Janowi Noga, właścicielom cukierni Mikado oraz Radiu RDN Małopolska za wsparcie naszej akcji. Dziękujemy serdecznie paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych i rozdzielenie ich. Składamy podziękowanie również młodzieży za pomoc. Bóg zapłać!

6. W okresie od 27 do 31 grudnia grupa dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych uczestniczyć będzie w akcji kolędników misyjnych. Dzieci odwiedzając domy i przypominając o tajemnicy Narodzenia Pańskiego zbierają dobrowolne ofiary, które są przeznaczone na potrzeby ich rówieśników w krajach misyjnych. Akcja ta odbywa się w większości parafii naszej diecezji. W tym roku kolędnicy misyjni odwiedzą także mieszkańców naszej parafii. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Uroczyste posłanie kolędników misyjnych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 w drugim dniu Świąt.

7. Do naszej dyspozycji jest podwójny świąteczno-noworoczny numer „Gościa niedzielnego”. W związku z tym cena wynosi 7 zł. Zachęcamy również do nabywania biuletynu „Maksymilian”, w którym jest m.in. program wizyty duszpasterskiej.