3 Niedziela Zwykła – 23 stycznia 2011 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory Niedzielne.

2. W tym tygodniu w liturgii:

–                w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

–                we wtorek przypada święto nawrócenia św. Pawła.

–                we środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

–                we czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

–                w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców będzie we wtorek o godz. 17.00 w dolnym kościele.

4. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nazwę „Caritas Diecezji Tarnowskiej” i nr KRS (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

5. W związku z beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II, Klasztor OO. Bernardynów organizuje w dniach od 28 kwietnia do 4 maja pielgrzymkę do Włoch. W programie pielgrzymki jest również udział we Mszy beatyfikacyjnej na placu św. Piotra. Wszystkie informacje można uzyskać u o. Zenona, organizatora pielgrzymki.

6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie informuje, że zapisu dzieci na rok szkolny 2011/2012 można dokonywać od 26 stycznia br. Jednocześnie zaprasza na Dzień Otwarty – 25 stycznia, na godz. 17.00. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 również ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych. Zapisu można dokonać do 28 lutego.

7. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego oraz prasy katolickiej.