4 Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2011 r.

1. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. We wtorek rozpoczyna się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem.

2. We środę (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), święto patronalne wszystkich matek. W tym dniu podczas nabożeństw poświęca się gromnice, które wierni przynoszą do świątyni. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. We środę Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30.

3. W pierwszy piątek miesiąca (4 II) Msze święte o Najświętszy m Sercu Pana Jezusa będą o godz. 8.00, 17.00 – dla dzieci oraz o godz. 18.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie po Mszy świętej o godz. 17.00. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi.

4. Ponadto w rozpoczynającym się tygodniu w liturgii:

–                    w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

–                    we czwartek przypada wspomnienie św. Błażeja. Z tej racji po Mszach świętych porannych będzie obrzęd błogosławieństwa gardła. W tym dniu będzie Godzina święta czyli adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej o godz. 17.30.

–                    w sobotę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi będą o godz. 8.00 i 18.30.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

5. Zmiana tajemnic Różańca Świętego będzie we środę po Mszy Świętej o godz. 17.00.

6. Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii odbędzie się w soboty 2 i 16 kwietnia br. w kościele pw. św. Krzyża i św. Filipa Neri oraz oratorium Księży Filipinów w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 9 (o godz. 9.00 Msza Święta, a następnie wykłady do godz. 13.30). Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia kursu fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych jest udział w dwóch ww. spotkaniach..

Zgłoszenia na kurs można dokonywać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w terminie do końca lutego br. (tel. 14 63 17 380, e-mail: wydzdusz1@diecezja.tarnow.pl). Przy zgłoszeniu należy podać dokładny adres zameldowania oraz parafię zamieszkania.

Na pierwsze spotkanie kandydaci (powyżej szesnastego roku życia) winni doręczyć prowadzącemu kurs (ks. dr. Bolesławowi Margańskiemu) pisemne skierowanie od Księdza Proboszcza oraz dwie fotografie (3 cm x 4 cm) do identyfikatora. Ofiara związana z kursem wynosi 50 zł.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.