7 Niedziela zwykła – 20 lutego 2011 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory niedzielne. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

– we środę – Nowenna do Matki Bożej nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodziców będzie we wtorek o godz.17.00.

4. W przyszłą niedzielę 27 lutego o godz. 10.30 w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie odbędą się uroczystości upamiętniające śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego żonę Marię oraz tragicznie zmarłych Synów Ziemi Tarnowskiej, ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Złożą się na nie: Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Wiktora Skworca oraz odsłonięcie okolicznościowej tablicy. Data tych uroczystości nawiązuje do pierwszej rocznicy wizyty śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tuchowie. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

5. We czwartek imieniny obchodzi ks. Maciej. Z tej okazji składamy mu najlepsze życzenia – obfitych łask od Chrystusa, Jedynego i Najwyższego Kapłana. W intencji ks. Solenizanta zostanie odprawiona Msza święta we środę o godz. 18.30 na życzenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Parafialnego Oddziału Caritas, Róż Żywego Różańca i Grupy Biblijnej. Po Mszy świętej będzie spotkanie tych grup na plebanii.

6. 12 marca br. odbędzie się w Tarnowie VI Forum nauczycieli i wychowawców pt. „Wolność i wychowanie”. Zachęcamy do zainteresowania się tym wydarzeniem wychowawców i rodziców, którzy są pierwszymi wychowawcami swoich dzieci. Szczegółowe informacje są na afiszu.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Zając. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.