1 Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2011 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem pokuty, nawrócenia i rozważania Męki Pańskiej. Dziś o godz. 16.00 będą „Gorzkie żale”. Kazania pasyjne głosił będzie ks. Wojciech Maślanka – wikariusz w parafii Bazyliki Katedralnej. W piątek o godz. 17.30 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym w minionym tygodniu. Składamy też podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

3. We środę będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. W sobotę przypada uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. Z tej okazji jubileuszowa Msza św. dla mężczyzn i ojców odbędzie się w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00.

Wszystkim solenizantom, wśród nich p. Józefowi Dęboszowi, organiście składamy serdeczne życzenia.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców będzie we wtorek o godz. 17.00.

5. Gimnazjum nr 7 oraz XX Liceum Ogólnokształcące ogłaszają nabór do klas pierwszych. Szczegóły są na afiszu.

6. W każdej parafii co roku, zazwyczaj w Wielkim Poście, odbywają się rekolekcje. Polegają one na słuchaniu i rozważaniu słowa Bożego, aby w jego świetle szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania i przemieniać własne życie. Udział w rekolekcjach to dla każdego wierzącego wielka szansa, ale też i powinność chrześcijańska; nie można tej sprawy bagatelizować. Zauważyliśmy w ostatnich latach, że wielu uczestników niedzielnej Eucharystii nie bierze udziału w naukach rekolekcyjnych w dni powszednie. Wielu tłumaczy się obowiązkami, pracą, czy innymi przyczynami. W związku z tym chcemy w tym roku zaproponować rekolekcje w nieco innej formule. Aby ułatwić wszystkim skorzystanie z nauk rekolekcyjnych będą one głoszone podczas niedzielnych Mszy Świętych w trzecią, czwartą oraz piątą niedzielę Wielkiego Postu. Spowiedź wielkopostna będzie w piątą niedzielę po południu. Mówimy o tym już dziś, aby wszyscy odpowiednio nastawili się do tej ważnej sprawy.

7. Zachęcamy do nabywani i lektury prasy katolickiej.