2 Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2011 r.

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. W przyszłą niedzielę Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Japonii.

3. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

4. We piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na modlitwie w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone przed urodzeniem. Na stoliku są deklaracje. Wszyscy chętni niech zabiorą deklaracje i wypełnią je. Mogą je złożyć w piątek podczas Mszy św. w Katedrze o godz. 12.00. Na tę godzinę zaproszone są też do Katedry wszystkie kobiety i matki.

5. Wierni świeccy zaangażowani w obronę życia proszą o poparcie ustawy chroniącej wszystkie dzieci od początku życia. W obliczu pomysłów środowisk lewicowych i liberalnych dążących do całkowitej dopuszczalności aborcji Komitet Inicjatywy Ustawodawczej chce bronić każde życie. W naszej parafii podpisy popierające taką ustawę będą zbierane przed kościołem w przyszłą niedzielę. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

6. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Są też do nabycia paschaliki czyli świece wielkanocne, które możemy zapalić podczas liturgii Wigilii Paschalnej oraz na grobach naszych bliskich podczas Świąt Wielkanocnych. Ofiary w wysokości 5 zł. składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.