Rekolekcje wielkopostne

wielki_postW każdej parafii co roku, zazwyczaj w Wielkim Poście, odbywają się rekolekcje. Polegają one na słuchaniu i rozważaniu słowa Bożego, aby w jego świetle szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania i przemieniać własne życie. Udział w rekolekcjach to dla każdego wierzącego wielka szansa, ale też i powinność chrześcijańska; nie można tej sprawy bagatelizować. Zauważyliśmy w ostatnich latach, że wielu uczestników niedzielnej Eucharystii nie bierze udziału w naukach rekolekcyjnych w dni powszednie. Wielu tłumaczy się obowiązkami, pracą, czy innymi przyczynami. W związku z tym chcemy w tym roku zaproponować rekolekcje w nieco innej formule. Aby ułatwić wszystkim skorzystanie z nauk rekolekcyjnych będą one głoszone podczas niedzielnych Mszy Świętych w trzecią, czwartą oraz piątą niedzielę Wielkiego Postu. Nauki stanowe – w poniedziałki na wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź wielkopostna będzie w piątą niedzielę po południu. Wszystkie nauki rekolekcyjne, są transmitowane przez diecezjalne radio RDN Małopolska.