3 Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2011 r.

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje wielkopostne. Nauki ogólne będą głoszone na Mszach Świętych w trzecią, czwartą i piątą niedzielę Wielkiego Postu. Będą również nabożeństwa stanowe. Jutro, w poniedziałek o godz. 18.30 będzie Msza Święta z nauką stanową dla małżonków i rodziców. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Prosimy o modlitwę, aby rekolekcje przyniosły owoce w naszym życiu.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Od środy do piątku rekolekcje przeżywać będą uczniowie Gimnazjum nr 7 oraz XX Liceum Ogólnokształcącego.

3. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00. Natomiast w piątki jest Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału. Składamy podziękowanie za ofiary do puszek z przeznaczeniem na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Japonii.

4. We środę będzie Nowenna do Matki Bożej NP o godz. 17.45. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą w piątek o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W sobotę Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i 18.30.

5. We środę, 30 III o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej młodzież z klas trzecich przystąpi do Bierzmowania. W ramach bezpośredniego przygotowania do Bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.00 młodzież ma obowiązek uczestniczyć w Katedrze we Mszy Świętej, a po niej będzie próba liturgiczna. We wtorek o godz. 19.30 w Bazylice będzie nabożeństwo a następnie sakrament pokuty dla młodzieży oraz rodziców i świadków.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej będzie we wtorek o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do poparcia dziś swoim podpisem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, który chce prawnie chronić każde życie.

8. W sobotę, 2 kwietnia mija 6. rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Obchody tej rocznicy będą w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. O godz. 19.30 uczestnicy zgromadzą się na Alejach Jana Pawła II, zapalą znicze i w procesji przejdą do kościoła. O godz. 20.00 będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza a następnie odbędzie się Apel.

9. Dyrekcja i społeczność Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie zapraszają mieszkańców Tarnowa, na multimedialny spektakl słowno – muzyczny „Spotkanie z Janem Pawłem II”. Spektakl odbędzie się 2 kwietnia – w sobotę w Mościckim Centrum Kultury o godzinie 13 – wstęp wolny.

10. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: śp. Stanisław Urban i śp. Andrzej Nytko. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.